English (United States) Persian (Iran)
امروز: چهارشنبه، 24 مرداد 1397 
English (United States) Persian (Iran)
آرشيو اخبار

چاپ

کريمي مشاور و طراح پروژه هفت دره بوستان باراجين قزوين:

اولين سافاري پارک کشور در محدوده شهري در قزوين احداث مي‌شود

کريمي، مشاور و طراح پروژه هفت دره بوستان باراجين قزوين گفت: اولين سافاري پارک کشور در محدوده شهري در قزوين احداث مي‌شود.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ کريمي افزود: اجراي هر پروژه‌اي در محدوده شهري منوط به رعايت ضوابط است و براي اجراي پروژه هفت دره، انسان محور بودن و تأثير حضور حيوانات در کنار انسان‌ها و ايجاد ارتباط ميان اين دو از اهميت خاصي برخوردار است.

وي با اشاره به اينکه عمارات متحده عربي نيز در دبي در حال اجراي سافاري پارک در دره است، عنوان کرد: مطالعات اوليه اين پروژه توسط گروه‌هاي مختلف انجام شد ‌و انجمن‌هاي باغ وحش اروپا و آمريکا تمامي اطلاعات روز دنيا در خصوص ايجاد سافاري پارک را در اختيار ما قراز دادند.

مشاور و طراح پروژه هفت دره عنوان کرد: تنها شرکت مديريت حيات وحش در دنيا با ما ارتباط برقرار کرده است و زيرنظر آن شرکت تمامي موضوعات و طراحي‌ها در حال پيگيري و تهيه است.

کريمي با اشاره به جزئيات اجراي اين طرح گفت: در اين پروژه، هفت دره در 24 هکتار ايجاد مي‌شود و در هر دره حيوانات مختلفي نگهداري مي‌شوند.

وي افزود: اين پروژه در 30 متر اختلاق ارتفاع به وجود مي‌آيد و مسيرهاي مناسب تردد معلولان و سالمندان نيز در نظر گرفته شده است و هيچ درختي در مسير اجراي اين پروژه قطع نخواهد شد.

مشاور و طراح پروژه هفت دره بوستان باراجين قزوين تصريح کرد: سه مسير دسترسي براي تردد آفرود، پياده روي آسان و علاقه مندان به کوهنوردي ايجاد مي‌شود و مجتمع گردشگري، اقامتي و فروشگاهي نيز در اين پروژه در نظر گرفته شده است.

کريمي با اشاره به حيوانات موجود در هفت دره گفت: اولين دره آبشار دارد و حوض کروکوديل با پل شيشه‌اي در آن تعبيه مي‌شود.

وي افزود: دره‌هاي بعدي شامل پرندگان شکاري، ببرها، گرگ‌ها، قوچ و ميش، گوزن‌ها و ميمون‌ها مي‌باشد.

مشاور و طراح اين پروژه با اشاره به ديگران پروژه‌هاي داخل پروژه هفت دره عنوان کرد: باغ کاکتوس و پروانه، باغ وحش کودکان و مهدکودک نيز در اين مجموعه در نظر گرفته شده.

کريمي افزود: حمايت‌هاي بي دريغ شهردار و شوراي اسلامي شهر قزوين باعث شده است تا اين پروژه براي اولين بار در کشور در قزوين به اجرا درآيد.

پايان پيام 

 •  
   
 •  
   
 •  
   
 •  
   
 •  
   
صفحه اصلي  |